Metas kelionei „Bernardinų takais“ Keliauti „Bernardinų takais“ – tai atrasti nepaprastą, šimtmečius skaičiuojantį pranciškonų paveldą. Įspūdingi vienuolynų ir bažnyčių ansambliai, Gotikos, Renesanso, Baroko laikotarpius atskleidžianti architektūra, efektingi šventovių interjerai, stebuklingi atvaizdai ir nepaprastos asmenybės. Visa tai – turtinga istorija, kurią verta atrasti iš naujo.
Pradėk kelionę čia!

Kviečiame pradėti kelionę ir susipažinti su įspūdingu bernardinų palikimu. Fotografuokite lankytinas vietas, uždekite simbolinę virtualią žvakelę, o akimirkomis pasidalinkite su kitais!

Daugiau informacijos:

BERNARDINŲ TAKAIS
Objektai
Kretingos Lurdas

Lurdas yra nedidelis Prancūzijos miestelis. Tai nepaprasta vieta. Daugiau kaip šimtmetį svarbiausias šio miestelio objektas – prie upelio šlaito esanti uola. Uolos grotoje (platus ir negilus horizontalus urvas skliautuotomis lubomis) keturiolikmetei piemenaitei Bernadetai Subiru (Bernadette Soubirous) apsireiškė Švenčiausioji Mergelė Marija.

PLAČIAU
Kretingos bernardinų vienuolynas

Kretingos bernardinų vienuolyno ir Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčios ansamblis neabejotinai yra vienas įspūdingiausių vienuolynų kompleksų Lietuvoje. Objektas įdomus ne tik dėl subtilios ir elegantiškos architektūros, prie pat esančio Akmenos upės slėnio grožio arba ramybę spinduliuojančios atmosferos.

PLAČIAU
Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia

Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčią Vilniaus gyventojai dažniau vadina Bernardinų bažnyčia. Ji nuo seno itin mylima vilniečių ir sostinės svečių. Bažnyčios istorijoje susipina Lietuvos praeities ženklai, pakilimai ir negandos, istoriniai įvykiai, asmenybės, tautos didvyriškumas ir stiprybė.

PLAČIAU
Bernardinų vienuolyno ansamblis Vilniuje

Bernardinų istorinis–architektūrinis ansamblis yra unikalus Vilniaus senamiesčio urbanistinis kompleksas. Be visiems puikiai žinomų Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų), ir Šv. Onos bažnyčių, jį sudaro ir bernardinų vienuolynas. Vienuolynas, kaip ir Bernardinų bažnyčia, buvo pastatytas dar XV a. ir daug kartų rekonstruotas.

PLAČIAU
Jurgio Ambrozijaus Pabrėžos kapo koplyčia

Senosiose Kretingos kapinėse, prie centrinio tako, stovi kiek neįprasta koplyčia, puošta bokšteliais ir subtiliomis angelų skulptūromis. Koplyčia pastatyta ant žymaus pamokslininko, botaniko, kunigo Jurgio Pabrėžos – pranciškono tretininko tėvo Ambrozijaus OFS – kapo.

PLAČIAU
Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčia

Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčia Kretingoje buvo pastatyta bernardinų vienuolyno reikmėms. Bažnyčios, kaip ir vienuolyno, fundacija uoliai rūpinosi įtakingiausias krašto didikas Jonas Karolis Chodkevičius kartu su žmona Sofija.

PLAČIAU
Kauno Šv. Jurgio Kankinio bažnyčia

Kiek daugiau nei prieš 550 metų broliai pranciškonai observantai (praminti bernardinais) atkeliavo į Lietuvą. Tuo pat metu Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikas Stanislovas Sudivojaitis pasirūpino, kad ši pranciškonų brolija įsikurtų ir Kauno mieste.

PLAČIAU
Kauno bernardinų vienuolynas

Išskirtinėje Kauno vietoje, šalia Kauno pilies, ant Nemuno kranto, buvo pastatyta pirmoji medinė Šv. Jurgio Kankinio bažnyčia ir vienuolynas. Iš pradžių buvo mediniai, o apie 1504 m. pastatyti mūriniai, tamsiai raudonų plytų gotikiniai pastatai. Dviaukštis vienuolyno pastatas buvo sujungtas su bažnyčia ir sudarė stačiakampį uždarą kiemą.

PLAČIAU
Daugiau naujienų kitame numeryje - jau greitai.
2019 © UAB MAGNET
Jeigu daugiau nebenorite gauti naujienų el. paštu, atsisakykite.
MailerLite